Köpek ilanlarıBorder Collie kategorisinde 44 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Border Collie Irkı hakkında bilgiler

Border collie, İngiltere-İskoçya sınırında yaklaşık 300 yıldır koyun çobanı köpeği olarak kullanılan en farklı bir collie ırkı. Tüm Dünya'da kabul gören en zeki köpek ırklarında 1. sırada yer almaktadır. Border collie ırkı hakkında detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Ortalama yaşam süresi: 10–17 yıl

Border collie karakteri: Israrcı, Zeki, Enerjik, Duyarlı, Atik, Hevesli

Border collie renkleri: Beyaz, Siyah, Mavi, Blue Merle, Kırmızı Merle, Kızıl

Border collie boyutları: Erkek: 48–56 cm, Dişi: 46–53 cm

Border collie kilo: Erkek: 14–20 kg, Dişi: 12–19 kg

Border collie kökeni: Birleşik Krallık, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Galler

Border collie fiyatları belirlenirken her köpek ırkında olduğu gibi safkan olup olmamasına ırkının özelliklerini taşıyor olmasına bakılmaktadır. Belirttiğimiz gibi en büyük özelliği zekası olan bu sevimli köpekler sizleri de kendine hayran bırakabilir. Yetenek sizsiniz TÜRKİYE yarışmasında birinci olan köpeğinde Border collie ırkı olduğunu hatırlatmak da fayda var. İlk kez köpek bakacak olan kişilerin bu ırkı tercih etmeleri doğru bir karar olacakdır. Hem eğitimi konusunda sıkıntı çekmeyecek hemde size mükemmel bir dost olacağından şüpheniz olmasın. Eğitim konusunda biraz abartıp neredeyse ev işlerinde sizlere yardımcı olabilecek kapasiteye sahip olan bir ırkdan bahsediyoruz.

Border collie ırkı özellikleri hakkında bilgiler

Border Collie ırkı kökeni İskoçya olduğu bilinmektedir. Daha önceleri Border collie köpekleri çobanlara yardımcı olur ve sürüyü gütmekte tam bir profesyonel gibi çalışması sebebiyle tercih edilmekteydiler. Border collie ırkında en bilinen özellik zekası ve çalışkan olmasıdır.

Border Collie ırkının karakteristik özellikleri nelerdir?

Border Collie ırkı herkesin bildiği üzere zeki ve kavrama yetenekleri bakımında en zeki köpek ırkıdır. Ailesine ve sahibine karşı aidiyet duygusuyla yaşamaktadır ve ailesiyle bağı oldukça kuvvetlidir. Çocuklarla çok iyi vakit geçirir ve enerjileriyle sürekli çocuklarla oyun oynama isteğinde bulunabilirler. Yüksek enerji seviyeleri ile Border collie ırkı çalışmayı sever ve çalışmaktan zevk alırlar. Border collie ırkına bir görev verin bırakın o görevi kendisi mutlu bir şekilde yerine getirsin. Border collie ırkına bir iş verdiğiniz de işi başarıyla tamamladığı anda ödüllendirin ki bir sonraki işte daha fazla verim alabilin. Kısacası enerjisi çok yüksek ve sevimli bir ırkdır. Pek çok ülkede olduğu gibi ülkemiz de de Border collie ırkı eğitim konusunda ünlenmiştir. Border Collie ırkı bir çok alanda kullanılmaktadır. Bu ırka genel olarak gel, git, otur, kalk, koş, getir, götür gibi pek çok komutu kavrama yeteneklerinin üst seviyede olması sebebiyle ratlıkla öğretebilirsiniz.

Border collie fiyatları ne kadar ?

Border collie sahiplenmek için karar verdiniz fakat Border collie fiyatları hakkında fikriniz yoksa doğru adresdesiniz. Bu sayfa da profesyonel üreticiler ve lisanslı ruhsatlı işletmeler aracılığıyla Border collie yavru fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Border collie fiyatları ortalama 4.000 TL ila 10.000 TL arasında değişmektedir. Bağızı durumlarda daha yüksek fiyatlara da Border collie yavrusu ile karşılaşılabilmektedir. Border collie fiyatları rengine, cinsiyetine ve şecere belgesinin durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Border collie yavrusu hakkında daha detaylı bilgiler almak istiyorsanız ilan sahiplerine ulaşabilirsiniz.