Köpek ilanlarıFrench Bulldog kategorisinde 19 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

 

French Bulldog ( Fransız Buldog )

French Bulldog ırkı zekası ile sahiplenen kişiyi kendisine hayran bırakabilmektedir. En çok sevilen ve tercih edilen köpek ırklarının listesinde başlarda gelmektedir. Fiziki olarak küçük görüntüleri ve o buruşuk sevimli yüz yapısı görenleri kendine mest etmektedir. Yazımızın devamın da French Bulldog ( Fransız Buldog ) ırkı hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

French Bulldog Irk Özellikleri

French Bulldog ırkı görünüm olarak kendilerine has bir sempatiye sahiptir. Diğer köpek ırkları ile karıştırılması imkansız denilebilir. French Bulldog ile English Bulldog ırkı birbirine çok benzemektedir yine de karıştırılması çok güçtür. İki ırk arasında boyut olarak gözle görülür bir fark vardır.

Köpek ırkları arasında küçük ırk kategorisinde yer almaktadır.

Erkek ve dişisinin boyutu arasında pek fark yoktur. Boyut olarak ortalama 30 cm civarında olur.

French Bulldog kilo olarak 10-13 kg arasındadır.

Tüy yapısı incelendiği zaman kısa ve sık bir kürke sahip olduğu görülmektedir.

Farklı renkler de karşımıza çıkmaktadır. En sık rastlanan renkleri; Sarı, Beyaz, Benekli desenli ya da merle.

French Bulldog Kuyrukları yok denebilecek kadar kısadır.

Burun kısımları basık olur ve oldukça koyu renktedir.

French Bulldog ırkında en çok dikkat çeken özellik anten gibi olan kulaklarıdır. Dik görüntüsü ile kulak yapısı artı bir sevimlilik katmaktadır.

French Bulldog Karakteri

French Bulldog ırkının yüz şekline bakıldığında mutsuz gibi görünse de aslında tam tersidir. French Bulldog ırkı oldukça mutlu ve enerjik bir ırk olarak bilinmektedir. Sahibine karşı yoğun duygular beslemektedir ve sahibiyle vakit geçirmeye bayılırlar.

Fransız Bulldog ırkı genellikle inatçı oluşlarıyla da bilinmektedir. French bulldog ırkı yavrunuz var ise küçüklüğünden itibaren bu inatçılığının önüne geçmelisiniz. Aksi takdir de yavrunuz istemediği hiçbir şeyi yaptıramazsınız. Bu inadı kırabilmeniz için eve geldiği ilk andan itibaren sosyalizasyon eğitimi, temel itaat eğitimi gibi konulara önem vermelisiniz.

French Bulldog ırkı diğer köpek ırkları ile de iyi geçinmektedir. Genellikle çocuklarla oyun oynamayı severler ve çocuklarla iyi geçinirler. Tanımadığı kişilere karşı çekimser tavırlar sergilemektedir. Yabancılarla sahibi yokken arası pek iyi olduğu söylenemez.

French Bulldog için Beslenme nasıl ?

French Bulldog sindirim sistemi hassas olmasından dolayı beslenme konusu dikkat edilmesi gerekmektedir. French Bulldog ırkına sahip olan kişilerin özel mamaları tercih etmeleri ve asla ev yemekleri ile zarar vermemeleri gerekmektedir. Yağlı besin maddelerinden uzak durulmalıdır. Sadece vitamin açısından içeriği zengin, kuru mama ile bakıldığında sağlık açısından sorun yaşanmamaktadır.

French Bulldog fiyatları ne kadar ?

Fransız Bulldog fiyatları hakkında bilmeniz gerekir ki 4.000 TL ila 10.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. French Bulldog fiyatları yavrunun şecere belgesine sahip olup olmaması ya da renk gibi bir çok faktöre göre değişebilmektedir. Sizler de sayfamız dan Fransız Bulldog yavruları fiyatlarına direkt olarak petshoplar ve ruhsatlı üretim çiftliklerinden ulaşabilirsiniz.