Golden Retriever
Köpek ilanlarıGolden Retriever kategorisinde 78 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

 

Golden Retriever

Golden retriever hepimizin bildiği gibi oldukça popüler bir köpek ırkıdır. Eski zamanlar da avlanmak için yardımcı olsun diye yetiştirildiği bilinmektedir. Aile bireylerinin en çok tercih ettiği köpek ırkıdır. Golden retriever ailesine karşı nazik ve kibar olması ile bilinir. Sahiplerine karşı kuvvetli bir aidiyet duygusu beslemektedir.

Golden ırkı ismini renginden dolayı almış olsa da ilk zamanlar da asıl renkleri siyah olarak tanımlanmıştır. Geçmiş zamanlar da avlanan kişilerin vurduğu kuşları bulup getirmek için eğitilir ve bu alanda kullanılırdı. Günümüz de en sık rastlanan aile dostudur.

Ortalama yaşam süresi: 10–12 yıl

Mizaç: Zeki, Güvenilir, Nazik, Dost Canlısı, Emin

Renkler: Açık Dore, Krem Rengi, Koyu Sarı, Altın Sarısı

Kilo: Dişi: 25–32 kg, Erkek: 30–34 kg

Boy: Dişi: 51–56 cm, Erkek: 56–61 cm

Kariyerine başladığı yer: Birleşik Krallık, İskoçya, İngiltere

Uzun yıllardır insanların en iyi dostlarından olan köpek ırkları evrimsel süreçte çok fazla türe ayrılmışlardır.

Golden Retriever Fiziksel Özellikleri

Golden retriever kökeni Birleşik Krallık olarak bilinmektedir. Koyu sarı, Krem renk ve altın sarısı gibi renklerle karşımıza çıkmaktadır. Dost canlısı oluşu ile bilinir ve kibar bir ruh haline sahiptir. Bu sebeple çocuğu olan aileler sıklıkla tercih etmektedirler.

Golden retriever ilanları genellikle bu özellikler ön planda tutularak verilmektedir. Bu özel ırkın yetişkin bir dişisi 30 KG ve 52 cm'e kadar gelişimini sürdürmektedir. Erkekler ise 35 KG ve 60 cm boyutlarına kadar gelişimini sürdürür. Ortalama yaşam süreleri ise 10 ile 12 yıl arasında gözlemlenmiştir.

Golden Retriever'ların Fiyatları

Ortalama olarak bir Golden retriever fiyatları 1.500 TL ila 3.000 TL arasındadır. Golden retriever fiyatları köpeğin tüy rengi, yaşı, cinsiyeti gibi faktörlere göre farklılık göstermektedir. Golden retriever ırkı en çok tercih edilen ve ilk kez yavru köpek sahiplenmek isteyenlerin ilgi odağıdır. En fazla sahiplenilen bu özel ırkın günümüz de ki fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir.

Golden retriever sahiplenmeye karar verdiyseniz öncelikle bilmelisiniz ki tüm ırklar da olduğu gibi bu özel ırkın da yaşam koşullarını iyi derecede sağlanması gerekmektedir. Golden retriever bahçesi olan aileler için de uygundur. Golden retriever ırkına ister bahçeniz de ister evinizin içerisin de rahatlıkla bakabilirsiniz. Düzenli bakımlarını aksatmadığınız sürece herhangi bir sorun yaşamayacağınız aşikardır.