Köpek ilanlarıHusky (Sibirya Kurdu) kategorisinde 43 ilan bulundu.
  • Görünüm

Sibirya Kurdu Özellikleri

Sibirya kurdu ya da Husky, yüzyıllar boyunca kızak çekmek, ren geyiği çobanlığı ve bekçilik görevleri başta olmak üzere yetiştirilmiş bu doğrultuda kullanılmış bir köpek ırkıdır.

Sibirya Kurdu Ortalama yaşam süresi: 12–15 yıl

Husky Kariyerine başladığı yer: Sibirya

Sibirya kurdu karakteri: Zeki, Cana yakın, Atik, Dost Canlısı, Nazik

Sibirya kurdu renkleri: Beyaz, Siyah, Agouti, Alacalı, Siyah ve Bronz, Samur, Bakır Rengi, Siyah Beyaz, Splash, Gri, Gümüş Rengi, Kahverengi, Kırmızı

Sibirya kurdu fiziki özellikleri;

Boy : Dişi: 50–56 cm, Erkek: 54–60 cm Kilo: Dişi: 16–23 kg, Erkek: 20–27 kg

Sibirya kurdu Ortalama yaşam süresi: 12–15 yıl

Husky Kariyerine başladığı yer: Sibirya

Sibirya kurdu karakteri : Zeki, Canayakın, Atik, Dost Canlısı, Nazik

Husky Renkler: Beyaz, Siyah, Agouti, Alacalı, Siyah ve Bronz, Bakır Rengi,

Husky Boy: Dişi: 50–56 cm, Erkek: 54–60 cm

Husky Kilo: Dişi: 16–23 kg, Erkek: 20–27 kg

Husky çoğunlukla mavi gözleriyle ürkütücü görünse de, sevgi dolu bir köpek ırkıdır. Her köpek gibi dillerinden terler. Özgürlüklerine düşkündür ve inatçı oluşuyla bilinirler. Bazı husky göz rengi farklı olabilir. Sibirya kurdu çocuklara karşı hoşgörülüdür ve iyi geçinirler. Husky ırkı aslında bir çok kişi ile iyi geçinir, fakat fare, kuş gibi küçük hayvanları iç güdüsel olarak avlamak isterler. Ev ortamında yalnız kaldıkların da sıkılırlar ve ev eşyalarını kemirip zarar verebilir. Husky boş yere havlama ve gereksiz gürültü yapmayan bir köpek ırkıdır. Sibirya kurdu uluma özellikleri vardır. Sibirya kurdu sıcağı hiç sevmez ve sıcaklarda bunalırlar.

Sibirya ( Husky ) kurdu fiyatları

Sibirya kurdu sahiplenmek isteyenler fiyatları haricinde bilmesi gerekenler de vardır. Öncelikle Sibirya kurdu soğuk iklimi sever. Husky sıcak havalardan nefret etmektedir. Günümüz de Sibirya kurdu fiyatları 2.500 TL -3.500 TL arasında değişmektedir.