Köpek ilanlarıLabrador kategorisinde 20 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Labrador ırkı hakkında bilgiler

Dünya’daki en popüler köpek ırklarından birisi de Labrador olduğu bilinir. Kökeni Kanada’nın Newfoundland ve Labrador eyaletinden gelmektedir. Adını da Labrador eyaletinden almıştır. Labrador ırkı arama kurtarma gibi işler de yoğunlukla kullanılmaktadır. Labrador zekası ile de polislere yardımcı olmaktadır. Uyuşturucu ile mücadele de en çok tercih edilen köpek ırkları arasındadır. Labrador ırkının kullanım alanı oldukça geniştir. Yazımızın devamında Labrador ırkı hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Labrador Özellikleri

Orta büyüklükte olmalarıyla birlikte fazlasıyla güçlü bir köpek ırkıdır.

Labrador boyu 55 cm – 65 cm aralığında değişmektedir.

Kilo olarak labrador erkek 30 kg – 35 kg arasındadır. Dişi Labrador kilosu 25 kg – 30 kg arasındadır.

Kısa ve yoğun bir tüy yapısına sahiptir.

Tüm iklim koşullarına uyum sağlamaktadır.

Çene yapısı çok güçlüdür.

Koku alma ve zeka yeteneği üst seviyededir.

Şampanya, siyah ve çikolata renkleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Safkan labrador tüm vücudu tek renk olur.

Labrador Karakter Özellikleri

Çok sadık olarak bilinen labrador ırkı diğer köpek ırkları arasında zeka kapasitesi olarak da en üst seviyelerdedir. Sahiplerine karşı oldukça sevgi doludurlar. Labrador ırkı genellikle sakin ve huzurlu bir yapıya sahiptir. Çocuklarla iyi anlaşır ve bu sebeple çocuklu ailelere önerilen bir ırk olmuştur.

Enerjisi üst seviyede olduğu için günlük egzersiz ihtiyacı karşılanmalıdır. Bahçesi olan aileler için daha uygundur. Bahçenin yanı sıra apartman hayatınıza da uum sağlayabilmektedir. Çeşitli egzersizler yaparak hem siz, hem de Labrador yavrusu daha mutlu bir hayat geçirebilir.

Labrador ırkında beslenme konusunda hassas davranmanız gerekmektedir. Labrador ırkı genel olarak ne verseniz yiyeceği ve yemek seçmeyeceği için ileriki zamanlar da obezite sorunları karşınıza çıkabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için düzenli bir şekilde yemek öğünleri oluşturulmalıdır.

Koruma köpeği olarak kullanılması pek doğru değildir. Saldırma gibi bir iç güdüsel davranışları yoktur. Koruma yerine bekçilik yapabilir ve ev halkına tehlikeyi haber verebilir.

Labrador Bakımı nasıl olmalıdır ?

Labrador ırkının kürk yapısı incelendiğinde diğer ırklardan çok daha farklı bir kürke sahip olduğu anlaşılmıştır. Kısa ve oldukça sık bir tüy yapısı vardır. Düzenli aralıklarla temizlik ve taramaları yapılması gerekmektedir. Bu sayede ölü tüyleri üzerinden atılır ve tüy sorunu yaşamazsınız. Tarama ve temizlik gibi işlemleri düzenli bir şekilde yaptığınız da daha parlak daha göze hoş gelen bir görünüme sahip olacağından şüpheniz olmasın. Labrador ırkı su ile arası iyidir ve haftanın en az 1 günü banyo yapılması önerilmektedir.

Labrador fiyatları

Günümüzde labrador fiyatları 4.000 TL – 8.000 TL aralığında değişmektedir. Safkan bir labrador yavrusu sahiplenmek istiyorsanız sayfamız dan profesyonel ve ruhsatlı üretim çiftlikleriyle iletişime geçebilirsiniz. Sayfamız da lisanslı üreticiler ve petshoplar aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde Safkan labrador yavrusu sahiplenebilirsiniz.