Köpek ilanlarıPomeranian boo kategorisinde 388 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pomeranian boo ırkı hakkında bilgiler

Pomeranian Boo Irk Özellikleri

Kökeni Almanya olarak bilinen Pomeranian ırkının ortalama hayatta kalma süresi 12- 15 senedir. Pomeranian boo 1 ile 3 kg arasında değişebilmektedir. Pomeranian boo boyu 18-30 cm arasında olur. Kucak köpeği olarak bilinmektedir.

Enerjisi yüksekdir.

Egzersiz ihtiyacı çok fazla değildir.

Başka ırk köpeklerle geçindikleri söylenemez.

Çocuklarla arası çok iyidir.

Sahibine karşı sadıktır.

Yabancılara karşı mesafeli davranır.

Pomeranian boo ortalama boyutuna 8-10 aylık olduğunda ulaşabilmektedir. Pomeranian ırkı pelüş ayıcık gibi tüy yapısına sahiptir ve tüyleri çift katmandan oluşur. Yumuşak bir tüy yapısına sahip bir ırkdır. Pomeranian ırkı kulakları her zaman dik olmalıdır. Badem gibi küçük gözleri ile hemen dikkat çeken bu sevimli ırk,yumuşak ve kabarık tüyleri ile kendi karizmalarını tamamlar. Pomeranian boo ırkının birden fazla renk sklası bulunmaktadır. En çok karşılaşılan renk kızıldır. Siyah pomeranian yada beyaz pomeranian da bulunabilir.

 

Pomeranian boo fiyatları

Pomeranian boo fiyatları ortalama 8.000 TL ila 15.000 TL arasında değişmektedir. Bağızı durumlarda daha yüksek fiyatlara da Pomeranian boo yavrusu ile karşılaşılabilmektedir. Son zamanlar da tercih edilmesi oldukça fazla olan pomeranian ırkının fiyatları da yükselmeye devam etmektedir. Pomeranian spitz fiyatları 5.000 TL bandından başlamaktadır.  Pomeranian boo fiyatı belirleyen faktörler arasında ırkının özelliğini taşıması ve şecere belgesinin olup olması etkendir. Safkan Pomeranian boo sahiplenmek isteyenler bu faktörlere dikkat etmesi gerekmektedir. 

Pomeranian Boo Karakteristik Özellikleri

Diğer köpeklere ya da yabancı insanlara karşı mesafeli olan bu ırk kolay kolay tanımadığı kişilere yaklaşmazlar. Pomeranian ırkının en önemli özelliklerinin arasında oyuncu olması bulunmaktadır. Sahipleri ile oldukça fazla oyun oynama isteğinde bulunabilirler. Sürekli ilgi isteğinde olurlar ve sahibinden onunla ilgilenmesini isterler. Oyun oynamayı sevmeleri eğitilebilirlik düzeyini arttırmaktadır ve eğitim sürecini daha rahat geçirilmesini sağlamaktadır. Pomeranian ırkının iç güdüleri yüksektir fakat koruma köpeği olarak görev alacak bir ırk değildir.

Pomeranian boo çok havlar mı?

Pomeranian boo boyutuna ve görüntüsüne oranla zaman zaman havlama krizleri geçirebilmektedir. Özellikle yabancı kişileri gördükleri zaman yüksek sesle havlayarak adeta ailesine haber verme ihtiyacı duymaktadır. Bu özellikleri sayesinde pomeranian boo ev içerisinde harika bir bekçi köpeği olarak bilinir.

Pomeranian boo yaşam alanı
 

Pomeranian ırkı zekası, meraklı, yüksek enerjisi ve cesur olmalarıyla tanınmaktadır. Oyun oynamayı ve sahibi ile vakit geçirmeye bayılırlar. Evde bakılabilecek ve kesinlikle dış ortamda olmaması gereken bir ırk olduğunu bilmelisiniz. Pomeranian boo tam olarak apartman hayatına uyum sağlar ve sizlerle birlikte yaşayabilir.

Pomeranian boo bakımı nasıldır ? 

Pomeranian ırkı diğer köpek ırklarına nazaran daha çok bakıma muhtaç ve ev ortamında hayatını devam ettirmesi gerekmektedir. Haftalık rutinler de bakımı aksatılmamalı ve dünzeli bir şekilde yapılmalıdır. Tüyleri taranmalı ve bu sayede ölü tüyleri üzerinden atılmalıdır. Düzenli tarama işlemi sonrasında tüy dökümü problemi de yaşamazsınız. Pomeranian ırkının bakımın da dikkat edilmesi gereken diğer konuların başında diş ve tırnak bakımları gelmektedir. Pomeranian boo dişleri düzenli aralıklarla fırçalanmalı ve tor tor oluşumu önlenmelidir. Pomeranain ırkının hassas diş yapısına sahip olduğu unutulmamalıdır.