Köpek ilanlarıDoberman kategorisinde 47 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Doberman ırkı hakkında bilgiler

Doberman Almanya Kökenli olduğu bilinmektedir. Köpek ırkları arasında en baskın olanı kuşkusuz Doberman diyebiliriz. İnsan oğlunun ilgisini her daim çekmiştir. Fazlasıyla sadık, zeki ve baskın karakteriyle ön plana çıkmaktadır. Doberman ırkı oldukça çevik ve fiziki yapısı itibariyle çok güçlüdür. Doberman ırkı hakkında tüm detaylara aşağıda ulaşabilirsiniz.

Doberman ırkı özellikleri

Tek katman dan oluşan yoğun bir tüy yapısı vardır. Kısa ve sert tüy yapısına sahiptir.

Diğer köpek ırklarına oranla boyut olarak orta ırk kategorisine girer.

Kafa yapısı vücudu ile orantılıdır ve çene yapısı oldukça güçlüdür.

Nadiren de olsa kalça çıkıklığı tüm ırklarda olduğu gibi doberman ırkında da görülebilmektedir. Bunun dışında sağlık problemi gözlenmemiştir.

Yaşam süresi 10-13 sene olarak gözlemlenmiştir.

Zeki ve çevik bir köpek ırkıdır.

İnatçı ve Dominanttır.

Doberman ırkı yabancılara karşı çekimser tavırlar sergiler ve her an teyakkuzda beklemektedir.

Koruma alanın da oldukça başarılıdır.

Doberman Karakteri

Doberman ırkı, enerji seviyesi yüksek bir ırk olduğunu tekrar belirtmekte fayda olucaktır. Enerjisinin yüksek olması ve güçlü kas yapısı ile de koruma köpeği olarak tercih edilmesinde önemli rol oynar.

Doberman ırkı çocuklarla iyi geçinir fakat ilk tanışma sırasında dikkat etmeniz gerekmektedir. Yabancı kişilere karşı her zaman mesafesini korurlar. Doberman köpekleri eğitimi sever ve eğitim den oldukça mutlu olurlar. Eğitim doberman ırkına eğlence oyun gibi gelmektedir. Bu da eğitim konusunda doberman ırkının zekası ile birlik de üstün başarı ortaya koymasına sebep olmaktadır.

Doberman ırkı genellikle tek sahip belirler ve o kişiye karşı büyük bir sevgiyle bağlanırlar. Köpek ırkları arasında en sadık olanı diyebiliriz. Görev bölgesini ya da sahibini korumak için canını ortaya koyacak kadar cesur olduklarını bilmelisiniz. Bu sebeple bekçi ve koruma alanında çok daha fazla tercih edilmektedir.

Doberman Beslenmesi

Doberman ırkının beslenmesi dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Bu özel ırka sahip olan kişilerin özel gıdalar ve ek takviye besinler ile görünüm olarak daha iyi sonuçlar elde etmesi içten bile değildir. Doberman ırkı beslenmesin de içeriği çeşitli zengin vitaminler ve üst kaliteli mamalar kullanmalıdır.

Doberman fiyatları

Doberman ırkı sahiplenmeye karar verdiğinize göre fiyatlarını bilmelisiniz. Doberman fiyatı günümüz şartlarında 3.000 TL ila 5.000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.