Köpek ilanlarıCavalier King Charles kategorisinde 48 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Cavalier King Charles ırkı hakkında bilinmesi gerekenler

Ufak ırklar kategorisinde yer alan bu özel ırk görüntüsü itibariyle de oldukça şirin ve masumdur. Cavalier king Charles dost canlısı ve arkadaş edinmeyi en çok seven köpek ırkıdır. Sevimli ve masum halleriyle görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Uzun uzaya düz ve ince tüy yapısıyla ün kazanmıştır. Bu özel ırkla alakalı detaylı bilgilere yazımızın devamından rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Cavalier King Charles Özellikleri

Cavalier king Charles ırkı erkeği ve dişisi farketmeksizin boyut olarak ortalama 30 cm – 35 cm olarak bilinir.

Cavalier king Charles ırkında kilo 5 kg – 8 kg arasında değişmektedir.

Ortalama ömürleri 10 -15 senesi aralığında değişmektedir.

Yüksek enerjik bir yapıya sahiptir.

Zeka kapasitesi üst seviyededir ve yüksek zekalarıyla eğitilebilirlik düzeyi yüksektir.

4 Renk olarak karşımıza çıkar. Bu renkler; Siyah ve kahve, 3 renk Blenheim ve Ruby bilinir.

Sosyalleşmeyi ve arkadaş edinmeyi seven bir ırkdır.

Koruma iç güdüsü yoktur bu sebeple koruma alanında kullanılamaz.

Günlük egzersiz ihtiyacı orta seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Sahibine oldukça sadık ve büyük bir bağ beslerler.

Cavalier King Charles Karakteristik özelliği

Yukarı da da belirttiğimiz gibi oldukça dost canlısı bir karaktere sahiptir. Cavalier ırkı sempatik tavırlarıyla sizleri oldukça mutlu edebilmektedir. Yabancı kişiler ile kısa sürede bağ kurabilir ve tanışabilir. Cavalier ırkı apartman da yaşayan aileler için de ideal bir köpek ırkıdır. Cavalier king Charles çocuklarla iyi anlaşır ve çocuklu ailelere tavsiye edilebilen bir köpek ırkıdır.

Sahibiyle vakit geçirmeye bayılır ve sahibinden ayrılmayı hiç istemezler. Sürekli sahibi ile birlikte yaşama isteğindedir. Gürültü problemi olmayan ve en az havlama alışkanlığı olan bir köpek ırkıdır. Canını yakmadığınız yada üzmediğiniz sürece havlama krizleri geçirmez.

Cavalier King Charles Beslenme

Cavalier king Charles ırkında diğer süs köpeklerinde ki gibi olmalıdır. Cavalier ırkında aşırı beslenme obaziteye yol açabileceğinden belli bir rutin oluşturulmalıdır. Beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ek takviye ve ev yemekleri vermemelisiniz. Sindirim sistemleri diğer ırklara nazaran daha zayıftır. Bu sebeple kemik ve yağlı besinlerden kaçınılmalıdır.

Cavalier King Charles Bakımı

Cavalier kin Charles bakımı konusunda en çok dikkat etmeniz gereken nokta tüy yapısıdır. Haftalık düzenli periyotlar ile tarama ve temizlik işlemi yapılmalıdır. Cavalier king Charles ırkı su ile arası iyi olmadığından banyo yapmayı pek sevmezler. Banyo yaptırmak yerine kuru şampuanlar ile temizlik işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kulak,göz, ve tırnak bakımları da aksatılmaması gerekmektedir. Kulaklarında kir oluştuğunu farkettiğiniz her an temizlemelisiniz ki bu sayede bir çok enfeksiyon riskini uzak tutmuş olursunuz. Göz çapakları da günlük kontroller ile ihtiyaç halinde temizlenmesi gerekmektedir. Göz çapaklarını gözlerine zarar vermeyecek şekilde hafif bir nemli bez yardımıyla giderebilirsiniz. Haftalık rutinler ile de tırnak bakımlarını yapmanız gerekmektedir. Uzayan tırnakları patisine batarak canını acıtabilir.

Cavalier King Charles fiyatları

Cavalier sahiplenmek isteyenler bu özel ırkın fiyatları hakkında en doğru bilgiye ruhsatlı üretim çiftlikleri ve lisanslı petshoplar aracılığıyla ulaşabilirler. Günümüz de Cavalier King Charles fiyatları 4.000 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir.