Köpek ilanlarıSamoyed kategorisinde 52 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Samoyed ırkı hakkında bilgiler

Samoyed, adını kuzey Sibirya'da yaşayan Samoyed’lerden almaktadır. Uzun beyaz tüyleri ve gülen yüz yapısı ile bilinmektedir. Samoyed ırkı köpeklerin kökeni batı Sibirya olarak bilinmektedir. Samoyed ırkı eldeki verilere göre Dünya’ya Sibirya'dan yayılmıştır. Uzun yıllar boyunca kızak çekerek sahiplerine yardımcı oldular. İş alanında yardımcı olarak yetiştirildikleri gerçeği göz ardı edilemez bu sebeple tam bir iş köpeği diyebiliriz.

Samoyed ırkı kaç yıl yaşar : 12 ila 14 yıl

Samoyed ırkı karakteri : Canlı, inatçı, girişken, oynak, odaklanmış, arkadaş canlısı

Samoyed Fiziki özellikleri Boy : Dişi : 48-53 cm, erkek: 53-60 cm

Samoyed Kilo : Dişi: 16–20 kg, erkek: 20–30 kg

Samoyed Renkleri : beyaz, bisküvili beyaz, krema

Samoyed Kökeni : Sibirya , Rusya

Samoyed ırkı insanlarla ve çocuklarla en iyi anlaşabilen kibar, nahif ve oyuncu bir ırkdır. Ev yaşamına uygundur fakat enerjisini atmak için günlük egzersiz ihtiyacı karşılanması gerekir. Sıcağı sevmeyen bu özel ırk eğitimi hakkında bir profesyonelden destek almanız gerekebilir. Samoyed eğitimi sırasında disiplinli ve sabırlı olduğunuz takdirde pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz.

Samoyed ırkı çocuklar ve insanlarla iyi anlaşabilir fakat diğer köpek ırkları ile iyi anlaştığı söylenemez. Diğer ırklara karşı üstünlük kurmak isteği oldukça yüksektir. İç güdülerine bakacak olursak avlanmayı sever. Bir samoyed yavrusu sahiplenmek istiyorsanız evinize geldiği ilk andan itibaren eğitime başlamanız ve disiplinli bir şekilde devam etmeniz gerekir.

Samoyed Eğitimi nasıl olmalı

Samoyed ırkı eğitimin de sabırlı ve istikrarlı olmanız gerekmektedir. Samoyed ırkı çabuk sıkılabildiği için eğitime onu teşvik etmelisiniz. Samoyed eğitimi konusunda sürekli aynı egzersizler yerine bunu çeşitlendirerek oyun eşliğinde rahatlıkla eğiminize devam edebilirsiniz. Samoyed ırkını eğitirken üzerinde otoriteniz olması gerekir. Fakat sert hareketler ve sert ses tonu ile değil daha çok hem arkadaş hem de sahibin kim olduğunu unutmaması gerektiğini benimsetmelisiniz.

Samoyed Bakımı nasıl ?

Samoyed ırkının tüy yapısı çok fazla olduğu için gereğinden fazla fırçalamak alt tüy tabakasına zarar verecektir. Düzenli periyotlar da fırçalama ve temizlik bakımları yapılması gerekmektedir. Tüyleri taramak için kullanılması gereken tarak metal olursa daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Samoyed tüy bakımını düzenli ve aksatmadan yaptığınız takdir de tüy dökümü gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Samoyed fiyatları

Samoyed yavrusu son zamanlarda oldukça popüler olmuş bir köpek ırkıdır. Samoyed sahiplenmek isteyenler direk üreticilerden ya da petshoplardan sayfamızdaki samoyed ilanları sayesinde fikir edinebilirsiniz. Ortalama bir samoyed fiyatları 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Samoyed fiyatları şecere durumuna göre artış göstermektedir. Sizler de samoyed yavrusu sahiplenmek istiyorsanız öncelikle sahipleneceğiniz kişilerin belgelerini isteyin ve yavruyu birebir görmeden kimseye ön ödeme yapmayınız.