Köpek ilanlarıMaltese Terrier kategorisinde 480 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltese terrier hakkında bilgiler

Hayatınıza yeni bir dost ve eviniz içerisine yeni bir üye katmaya hazırlanıyorsanız ve bu yeni üyenin minik bir Maltese terrier olacağına eminseniz yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ederiz. Maltese terrier yavrunuzu eve getirmeden önce, Maltese Terrier özellikleri, karakteri, köpeğin doğası ve davranışıyla ilgili temel bilgileri öğrenmeniz önem arz etmektedir. Sebebi ailenin diğer fertleri gibi gelecek olan yavrunun da mutlu huzurlu hayata ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle sorumluluğunu alacağınız bir yavru köpeğin sizin hayatınıza adapte olabileceğinden emin olun. Bu sayede onu terketmek zorunda kalmazsınız ve her iki taraf da hayatı boyunca mutlu olacaktır.

Malta terrier ırkı, bizlerin yavru köpeklerde aradığı birçok pozitif özelliğe sahip küçük tatlı bir köpek ırkıdır. Kucak köpeği olarakda bilinen maltese terrier bu isimi boyutundan dolayı da almıştır. Diğer sebepleri iyi huylu, güven verici ve kibar oluşudur.

Maltese Terrier genellikle ernerjik ve hayat doludur. Her ırk da olduğu gibi, bazı kişiler özellikle sahiplerine karşı daha fazla sıcak kanlı, bazılarına yabancılara karşı daha soğuk kanlıdır.

Maltese terrier ırkı boyutlarından dolayı ev içerisinde de enerjisini atabilmeleri mümkündür ancak yine de dışarıda gezmek egzersiz ihtiyacını karşılamak her gün olmasa da iki günde bir gerekebilir. Yürüyüşler de sahibine eşlik etmeye bayılırlar.

Eğitim ve sosyalleşme, maltese terrier cinslerinin karakterinin oluşmasında da önem arz etmektedir. Maltese terrier ırkına sanki bebek gibi davranırsanız ya da onu şımartırsanız, aşırı bağımlı, güvensiz ya da kırılgan bir karakter ile karşılaşabilirsiniz. Bu şekilde davranmak yerine daha despot kuralları olan bir tavır sergileyebilirsiniz.

Maltese Terrier Özellikleri

Maltese terrier Kırılgan ve aşırı hassas bir ırk olduğunu söylemek gerekir.
Dışarıdan gelecek olan tehditlere karşı güvenliğini sağlamanız gereken bunun yanında kendi ayaklarının üzerinde durmasını da öğretmeniz gereken bir ırkdır maltese terrier.
Yalnız bırakıldığında “terkedilme korkusu” psikolojisine girebilir.
İhmal etmeden sık aralıklarla fırçalama ve taranma, düzenli olarak traş ihtiyacı olur.
Genel olarak uysal
Malta Terrier’nin tatlı bir mizacı olan kibar bir ruhu vardır.
Maltese terrier hareketli ve canlıdır.
Maltese Terrier cinsi köpeklerin enerji seviyesi, bir ömür boyu sürer. Gençliğinde canlı ve eğlenceli olmasına rağmen, yetişkin yıllarında da enerjisini kaybetmez.

Maltese terrier fiyatları

Pandemi zamanında Maltese terrier fiyatları 4.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Şecere belgesi olanlar 10.000 TL gibi rakamları bulmaktadır. Şecereli maltese terrier yavrusu isteyenler biraz daha yüksek rakamları gözden çıkarabilmelidir.