Köpek ilanlarıMaltipo kategorisinde 383 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltipoo Irkı hakkında bilgiler

Maltipo ırkı sahiplendiğiniz ilk günden itibaren sosyalleştirmeye başlanırsa diğer ırklarla beraber ve evcil hayvan türleriyle oldukça iyi geçinebilir. Yabancılara karşı sert bir mizacı bulunmaktadır ve ailesini yabancılardan iç güdüsel olarak kendi boyuna bakmaksızın korumak ister. Genellikle çocuklarla iyi anlaşırlar ve ev içerisinde bakıma en müsait küçük ırk köpeklerin başında gelir. Yapısı nedeniyle narin ve kırılgan bir ırk olan maltipo köpeği küçük çocuklardan korumanız gerekmektedir. Küçük çocukların yapacağı ters bir hareket ile zarar görme olasılıkları vardır.

Maltipoo Irkı Eğitimi

Maltipo ırkı eğitime oldukça açık bir ırkdır. Zor eğitimlere karşı çok fazla direnemezler kolay eğitimlerle başlayıp level atlayarak eğitmeniz önerilmektedir. Maltipo ırkına karşı yaklaşımınız pozitif ve cesaret verici olmalıdır. Ev içerisinde eğitim vermek biraz zamanınızı alabilir. Bu sebeple maltipo ırkı eğitiminde sabırlı ve istekli olmalısınız.

Maltipoo Irkı Bakımı

Safakan bir maltipo ırkı hiç dükmez yada çok az miktarda tüy dökümü olabilir. Kıvırcık tüy yapısının birbirine dolaşmaması için aylık kuaför hizmetini yaptırmanız gerekmektedir. Maltipo ırkı göz ve kulaklar düzenli bir şekilde temizlenmeli ve bu bölgedeki tüylerin bakımı da düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Su ile temas ettirmemelisiniz, gerekmedikçe banyo yaptırmayınız. Maltipo yavrusu sık sık uyuma ihtiyacı duymaktadır.

Maltipoo Irkı Karakteri

Maltipo ırkı zeka seviyesi üst sıralar da olan ırklardandır. Bu sebeple eğitim konusunda problem yaşamazsınız. Maltipo ırkı genellikle sevgi dolu ve duygusal bir ırkdır. Poodle ve Maltese ırkının birleşimi canlı, oyuncu ve ailesine oldukça sadık bir ırkdır. Genellikle insanlarla arası iyidir ve etkileşimde olmayı severler. Maltese kanı veya geni daha baskın gelen yavru da ağız kısmı daha yuvarlak olurken, Poodle kanı veya geni daha baskın gelen yavrular da ise uzun ve dar ağız bölgesi görülmektedir.

Maltipoo Tüy Yapısı

İpeksi veya kıvırcık yapıda tüylere sahip olabilir. Gri, siyah, beyaz, kayısı gibi çok çeşitli renk yelpazesi vardır. Alerji problemi olan insanlar için biçilmiş kaftandır çünkü çok az tüy döken bir cinstir. Çoğu Maltipoo tüyleri kısa kesilir. Diğerleri ise daha uzun tüylüdür ve kafalarının üstünde küçük bir tutam tüy bağlı olur bu ona sevimli bir görünüm kazandırır.

Maltipoo Yaşam Ortamı

Maltipo ırkı apartman hayatına en uygun ufak ırk dediğimiz ırklardandır. Maltipo sahiplenecek kişiler için apartmanda oturmak sorun oluşturmaz. Maltipo toy poodle genlerinden ve maltese terrier ırkı genlerinden aldığı gen yapısı ile hem tüy dökmez hemde koku yapmaz çok ideal bir köpek ırkıdır.

Maltipoo Egzersiz İhtiyacı

Apartman dairesin de yaşaması uygun olduğunu belirttiğimiz bu sevimli ırk maltipo yavruları ev içerisinde spor ihtiyacı karşılanabilir. Apartman da yaptığı sporun yanı sıra ufak bir bahçede koşturmaya da bayıldığı bilinmektedir. Zaman zaman dışarıya çıkarmanız da önerilmektedir.

Maltipo Fiyatları

Maltipo ırkı sahiplenmek isteyenler bilmelidir ki safkan maltipo fiyatları 4.000 TL – 10.000 arasında değişmektedir. Maltipo ırkı fiyatları ırkının özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sizler de maltipo yavrusu fiyatı hakkında detaylı bilgiye sayfamızda ki ilan sahiplerinden ulaşabilirsiniz.