Köpek ilanlarıBernese Mountain Dog kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Bernese Mountain Dog Cinsi

Sahibini korur ve çocuklarla arası oldukça iyidir.. Yeterince sosyalleşme süresi olursa diğer ev hayvanları ve çocuklarla iyi geçinebilir. Yabancı kişilere karşı ilk etapda tepki gösterebilir ve ev hanesini uyarırlar. Bernese Dağ Köpekleri birbirlerine hakimdirler.Büyük, atik bir köpektir. Düz kafatası, koyu gözler ve burun, üçgen kulakları, makas dişleri ve yüzünde belirgin bir nokta vardır ( ağızdan başlar ve alına kadar devam eder); düşük seviyede kalın kuyrukları; derin göğsü ve yuvarlak ayakları vardır. Erkekler dişilerden daha büyük olur ancak ikisi de çok güçlüdür. Bernese dağ köpeği, İsviçre Alpleri’nde çiftlik köpeği olduğundan, “İsviçre dağ köpeği” olarak da anılmaktadır. Tarihte ilk olarak çiftlik köpeği ve Roma İmparatorluğu’nda savaş köpeği olarak kullanılmıştır.

Bernese Mountain Dog Eğitimi

Bernese Dağ Köpeklerine sevgiyle sabırlı yaklaşılmalıdır. Eğitime istekli bir öğrencidir ve eğiticisinin sesine odaklanmaktadır. Bernese Dağ köpekleri eğitim konusunda başarılıdır.

Bernese Mountain Dog Bakımı

Bernese Dağ Köpekleri fırça ve tarakla düzenli taranmalı ve bakımı aksatılmamalıdır. Özellikle sert hareketlere maruz kaldıkları bölgelerde ( kulak arkası, boyun, bacaklar ve kalça) Alt tüyler döküldüğünde her gün tımara ihtiyaç duyarlar. Kulakları silinmeli ve ayaklarının etrafındaki fazla kıllar kesilmelidir.

Bernese Mountain Dog Karakter Yapısı

Bernese Dağ Köpeği arkadaş canlısı, uyanık ve ailesine bağlı olması ile bilinir. Akıllı, dikkatli ve sakin bir ırk olarak tanınmaktadır. 

Bernese dağ köpeği sahibi olmak istiyorsanız iyi bir eğitmen olmayı da öğrenmelisiniz. Bernese dağ köpeği yavrusu Golden Retriever cinsi kadar yumuşak huylu olmasa da ödüllendirme yöntemi ve iyi bir eğitimle kolaylıkla eğitilebilir. Ancak dominant bir köpek olduklarından sahiplerinin otoriteyi yüksek tutmaları gerekir.