BERNESE MOUNTAIN DOG YAVRUMUZ

Fotoğraflar yükleniyor

Görüşülür
İlan No 4708
İlan Tarihi 7 Ocak 2022

Bernese Dağ Köpeği Cinsinin Özellikleri

Bernese dağ köpeği, koyu renk gözleri, siyah burnu, sarkık üçgen kulakları, soğuğa dayanıklı 3 renkli, 2 kat kürkleriyle, iri ve güçlü köpeklerdir. Vücutlarında siyah, bacaklarında ve yanaklarında kahverengi, alnında ve karnında da beyaz tüyler vardır.

Bernese dağ köpeği, İsviçre Alpleri’nde çiftlik köpeği olduğundan, “İsviçre dağ köpeği” olarak da anılmaktadır. Tarihte ilk olarak çiftlik köpeği ve Roma İmparatorluğu’nda savaş köpeği olarak kullanılmıştır.

Bernese dağ köpeği sahibi olmak istiyorsanız iyi bir eğitmen olmayı da öğrenmelisiniz. Bernese dağ köpeği yavrusu Golden Retriever cinsi kadar yumuşak huylu olmasa da ödüllendirme yöntemi ve iyi bir eğitimle kolaylıkla eğitilebilir. Ancak dominant bir köpek olduklarından sahiplerinin otoriteyi yüksek tutmaları gerekir.

Yorumlar
535 kez görüntülendi.

Dolandırıcılara Karşı Uyarı

Sahipleneceğiniz evcil hayvanların sahipleri ile mutlaka yüz yüze görüşün! Tanımadığınız kişilere kesinlikle hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin. Binbirkopek.com sitesi asla hayvan satışı yapmamaktadır. Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, binbirkopek.com bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.