Pomeranian Boo Köpeği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Pomeranian Irkı

Gerçekten çok küçük ve bolca tüyü olan tüy yumağı gibi bazende oyuncak ayıcık gibi olan görüntüsüyle sizi kendisine çekebilen sevecen bir ırkdır.

Yüzleri genellikle değişkenlik gösterebilmektedir. Kimisi tilkiye benzer, kimisi ise oyuncak ayılara oldukça fazla benzer. Buda fiyatını etkileyen en önemli özelliklerinden biridir. Özellikle ayı surat pomeranian boo dedikleri daha değerli. Yaptığımız çalışma doğrultusunda bu bilgiye ulaştık.

 

Pomeranian boo fiyatları ne kadar?

Günümüzde ortalama bir pomeranian boo fiyatları 8.000-20.000 TL arasında değişmektedir. Fakat orjinal ve kaliteli safkan pomeranian boo bulmak için iyi araştırmanız gerekmektedir. Satılık pomeranian sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizdeki ilanlar ile güvenli alışveriş yapabilir ve kurumsal firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

2020 Güncel Pomeranian Boo Yavru Köpek Fiyatları

  •     750 $   4,800 ₺

  •  1,500 $   9,600 ₺

  •  1,700 $ 10,900 ₺

  •  5,000 $ 32,000 ₺

Pomeranian boo
 

2 Pomeranian boo Kökeni

Pomeranian, ilk zamanlarda Greenland’ın kızak köpeklerinin kırması olarak ortaya çıkmıştır.. Pomeranian   günümüzün  Almanya ve Polonya’sını kapsayan Baltık Denizinin kuzeyinde bir bölgedir. Küçük yapıısı ile ve yoğun tüyü olan bir türdür. Fakat İngiltere’ye ithal edildiğinde ağırlığı 9-14 kg arasında değişkenlik göstermektedir.

İngiltere’de bazı değşirmelere uğramıştır. Queen Charlotte ve Queen Victoria 1700-180 senelerin de İngiltere’de popüler oluşuna katkıda bulundu. Özellikle Queen Victoria Floransa, İtalya’dan sahiplendiği ‘Marco’ adlı Pomeranian ile meşhurdur. Amerikan Kennel Kulübü tarafından 1900 senesinde farkına varılmış ve o günden beri küçülmeye başlamıştır. Günümüzde ise Kuzey bölgesinin en küçük ırkıdır. Oldukça popüler bir evcil köpek cinsi ve gösteri köpeği olarak tanınır.

3 Boyutlar ve Ortalama Yaşam Ömürleri

Irk Boyut : Oyuncak denilecek kadar ufak

Yükseklik: Erkeklerde 18 – 30 cm, Dişilerde ise 18 – 30 cm arası değişmektedir.

Ağırlık: Her ikisinde de 1 Kg ie 3 Kg arasında değişmektedir.

Ortalama Ömürleri : Sağlık sorunları olmazsa ortalama 13-15 sene yaşamaktadır.

4. Pomeranian boo bakımı

Haftada en az 2 kez tüyleri özel tarakları ile fırçalanmalı ve ihtiyacı olmadan asla banyo yaptırılmamalıdır. Diş sağlığı oldukça önemlidir ve aksatılmaması gerekmektedir. Günderbir kez dişlerinin fırçalanmasını tavsiye ederiz. Çok zorlansanız bile en azından haftada bir kere dişler fırçalamayı ihmal etmemelisiniz.

 

5. Pomeranian boo köpeğinin renkleri

En fazla bulunduğu renkler sırasıyla kahverengi, turuncu, siyah ve beyaz olarak karşımıza çıkar. Pek fazla karşılaşılmasa da iki renkli olanları da karşımıza çıkmaktadır. Ne olursa olsun pomeranian boo tüm renkleri ile muhteşem bir yavru köpekler olduğunu söyleyebilirim.

Pomeranian boo sahiplendirme
Pomeranian, ilk zamanlarda Greenland’ın kızak köpeklerinin kırması olarak ortaya çıkmıştır. Pomeranya'da yetişmektedir ve ismini oradan almaktadır. Pomeranian sevimli halleri ile çoğu kişiyi kendine hayran bırakabilen küçük ırk dediğimiz süs köpekleri olarakda bilinen bir köpek ırkıdır. Pomeranian köpekleri geniş gövdesi ve uzun tüyleri ile dikkat çekmektedir. Tilkiye benzeyen yüzleri ile ayrı bir şirinlikleri olsa da oyuncak ayı benzemeleride ayrı bir şirinlik katmıştır. Gözleri koyu ve badem şeklinde olmalıdır. Pomeranian ırkı zekası ile de  çok ünlüdür. Kabarık ve tüylü bir kuyruk tipi bulunur. Pomeranian boo yüksekliği 18 ila 30 cm arasında değişmektedir. Ağırlığı ise 1-3 kilo arasındadır. Saçları iki kattan oluşur. İç kısım yoğun, yumuşak ve kümelenmiş, dış kısmı ise çok uzun olmasının yanında düz ve yumuşak tüylüdür. Boynun ve göğsün etrafında bir yelesi bulunur. Pomeranian ırkının bir çok renk çeşiti bulunmaktadır. En sık rastlanan renkler turuncu ve kırmızı, monokrom kırmızı ve kahverengi, kahverengi, krem, siyah ve beyaz renklerden oluşur. Pomeranian cinsi köpekler her zaman talep görür ve satılık pomeranian boo fiyatları popüleritesinden ötürü son zamanlarda tırmanışa geçmiş bulunmaktadır.

 

Pomeranian boo bakımı

Haftada en az 2 kez tüyleri özel tarakları ile fırçalanmalı ve ihtiyacı olmadan asla banyo yaptırılmamalıdır. Diş sağlığı oldukça önemlidir ve aksatılmaması gerekmektedir. Günder bir kez dişlerinin fırçalanmasını tavsiye ederiz. Çok zorlansanız bile en azından haftada iki defa dişlerini fırçalamayı ihmal etmemelisiniz.

Pomeranian Boo


Aktif ve canlıdır, günlük gezintiye, oyuna ihtiyaç duyar. Tasması olmadan gezinebileceği güvenli bir bölgeniz varsa, daha da iyidir. Yetersiz egzersiz köpeğinizi çeşitli davranış sorunlarına götürebilir. Gözlerinizi, kulaklarınızı ve tırnaklarınızı sık sık temizleyiniz. Dişlerinin de uygun şekilde tedavi edilmesi gerekiyor. Genellikle diş problemleri vardır ve nispeten genç yaşta dişlerini kaybetme eğilimindedir. Bu nedenle, diş konusunda özel dikkat gereklidir. Kaliteli kuru gıda, fırçalama, özel vitaminler ve diğer formülasyonlar, muayene ve temizlik için veterinere sık sık gidilmesi, diş etlerinin sağlığını korumak için çok önemlidir.