Toy Poodle hakkında bilinmesi gerekenler

Toy poodle köpek ırkı hakkında bilmeniz gerekenler ve Toy poodle fiyatları


Poodle sevimli halleri ile çoğu kişiyi kendine hayran bırakabilen küçük ırk dediğimiz süs köpekleri arasında yer almaktadır. Poodle köpekleri gövdesi ve uzun tüyleri ile dikkat çekmektedir. Kıvırcık uzun tüyleri ile yüzleri bazen kapansa da kendilerine has bir şirinlikleri vardır. Poodle ırkı zekası ile ünlüdür.Toy poodle küçük çocuklarla arkadaş gibi geçinebilen uysal ve ev ortamına en iyi adapte olabilen ırklardandır. Kabarık ve tüylü bir kuyruk tipi bulunur. Toy poodle yüksekliği 15 ila 25 cm arasında değişmektedir. Ağırlığı ise 1-3 kilo arasındadır. İç kısım yoğun, yumuşak ve kümelenmiş, dış kısmı ise çok uzun olmasının yanında kıvırcık ve yumuşak tüylüdür. Poodle ırkının bir çok renk çeşiti bulunmaktadır. En sık rastlanan renkler kiremit rengi dediğimiz kızıl olanıdır. Beyaz poodle da sık rastlanan renkler arasındadır. Poodle cinsi köpekler her zaman talep görür ve satılık Toy poodle fiyatları oldukça popüler olmasından dolayı son zamanlarda süs köpekleri arasında yüksek fiyatları görmektedir.

Günümüzde ortalama bir Toy poodle fiyatları 4.500-10.000 TL arasında değişmektedir. Fakat orjinal ve kaliteli safkan Toy poodle bulmak için iyi araştırmanız gerekebilir. Satılık Poodle sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizdeki ilanlar ile güvenli alışveriş yapabilir ve kurumsal firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Toy poodle fiyatları aşağıda ki gibidir.

  •  1,500 $  
  •  2.500 $   

Toy poodle

Toy poodle bakımı

Haftada en az 2 kez tüyleri özel tarakları ile fırçalanmalı ve ihtiyacı olmadan asla banyo yaptırılmamalıdır. Diş sağlığı oldukça önemlidir ve aksatılmaması gerekmektedir. Günder bir kez dişlerinin fırçalanmasını tavsiye ederiz. Çok zorlansanız bile en azından haftada iki defa dişlerini fırçalamayı ihmal etmemelisiniz.

Uzun tüylerine rağmen hipoalerjenik bir köpektir ve evcil hayvanlara karşı alerjisi olanlar için ideal bir evcil hayvandır. Görüntüsü ilk görüşte bizleri yanıltabilir fakat Toy Poodle tüy dökmeyen köpekler listesinde en başta gelmektedir. İlk defa yavru köpek sahiplenecek olan aileler için ve şahıslar için ideal bir köpek ırkıdır. Sebebi evcil hayvan sahiplerinin bir köpekten beklediği bütün özellikleri karşılayabilme kapasitesine sahip zeki bir köpek cinsidir. Zekâları sayesinde her türlü eğitime açıkdır. Tabi ki alan koruma eğitimi olarak uygun değildir. Temel itaat ileri itaat Show eğitimi gibi eğitim süreçlerinden kolayca geçebilirler. Zekası ve algılarının sürekli açık olması sebebiyle komutlara çok hızlı bir şekilde yanıt verirler. Oyun oynamayı sever, aktif, karakter ve görünüşleri ile eğlenceli köpek ırkıdır. Günlük spor ve aktivite ihtiyacı tüm köpek ırkların da olduğu gibi toy poodle ırkında da vardır fakat diğer ırklar gibi fazla olmadığından apartman hayatında yaşamaya da uygundur.


Aktif ve canlıdır, günlük gezintiye, oyuna ihtiyaç duyar. Tasması olmadan gezinebileceği güvenli bir bölgeniz varsa, daha da iyidir. Yetersiz egzersiz köpeğinizi çeşitli davranış sorunlarına götürebilir. Gözlerinizi, kulaklarınızı ve tırnaklarınızı sık sık temizleyiniz. Kaliteli kuru gıda, fırçalama, özel vitaminler ile sağlık açısından sorun yaşamayacağınız bir ırk olarak ön plana çıkmaktadır.